Central Technologies CTCM01F-121M
Part No.:
CTCM01F-121M
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
CTCM01F-121M.pdf
Description:
CMC 200MA 2LN 120 OHM SMD
Shipping
CTCM01F-121M Specifications
Package/Case:
Horizontal, 4 PC Pad
Filter Type:
Signal Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
DC Resistance (DCR) (Max):
200mA
Voltage Rating - DC:
400mOhm
Voltage Rating - AC:
50V
Operating Temperature:
Ratings:
-40°C ~ 105°C