Central Technologies CTCDRH6D38F-150N
Part No.:
CTCDRH6D38F-150N
Datasheet:
CTCDRH6D38F-150N.pdf
Description:
15UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Shipping
CTCDRH6D38F-150N Specifications
Series:
CTCDRH6D38F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.6 A
DC Resistance (DCR):
57mOhm Max
Operating Temperature:
-30°C ~ 110°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)