Central Technologies CTCDRH4D28F-8R2N
Part No.:
CTCDRH4D28F-8R2N
Datasheet:
CTCDRH4D28F-8R2N.pdf
Description:
8.2UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Shipping
CTCDRH4D28F-8R2N Specifications
Series:
CTCDRH4D28F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
Current - Saturation (Isat):
1.04A
DC Resistance (DCR):
117.5mOhm Max
Operating Temperature:
-30°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)