Central Technologies CTCDRH127/LDF-330M
Part No.:
CTCDRH127/LDF-330M
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CTCDRH127/LDF-330M.pdf
Description:
33UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Shipping
CTCDRH127/LDF-330M Specifications
Series:
CTCDRH127/LDF
Package/Case:
Nonstandard
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.67 A
Current - Saturation (Isat):
3.9A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
53.3mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)