Central Technologies CTCDRH127F-180M
Part No.:
CTCDRH127F-180M
Datasheet:
CTCDRH127F-180M.pdf
Description:
18UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Shipping
CTCDRH127F-180M Specifications
Series:
CTCDRH127F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.9 A
DC Resistance (DCR):
39.2mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)