Central Technologies CTCDRH104F-4R7M
Part No.:
CTCDRH104F-4R7M
Datasheet:
CTCDRH104F-4R7M.pdf
Description:
4.7UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Shipping
CTCDRH104F-4R7M Specifications
Series:
CTCDRH104F
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
Current - Saturation (Isat):
6A
DC Resistance (DCR):
32mOhm Max
Operating Temperature:
-30°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.398" L x 0.362" W (10.10mm x 9.20mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)