Central Technologies CTCDRH104F-2R2M
Part No.:
CTCDRH104F-2R2M
Datasheet:
CTCDRH104F-2R2M.pdf
Description:
2.2UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Shipping
CTCDRH104F-2R2M Specifications
Series:
CTCDRH104F
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
Current - Saturation (Isat):
7.5A
DC Resistance (DCR):
24mOhm Max
Operating Temperature:
-30°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.398" L x 0.362" W (10.10mm x 9.20mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)