Central Technologies CT622LYF-471J
Part No.:
CT622LYF-471J
Manufacturer:
Central Technologies
Category:
Fixed Inductors
Package:
Datasheet:
CT622LYF-471J.pdf
Description:
RADIAL LEADED FIXED INDUCTOR
Shipping
CT622LYF-471J Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Central Technologies
Series:
ct622lyf
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
DC Resistance (DCR):
1.1Ohm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
1.9MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C