Kable Kontrol CT504FL-YL-100
Part No.:
CT504FL-YL-100
Manufacturer:
Kable Kontrol
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
CT504FL-YL-100.pdf
Description:
STANDARD TIE YLW/FL 18LB 4'
Shipping
CT504FL-YL-100 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Kable Kontrol
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard Tie
Length - Approximate:
4"
Bundle Diameter:
1.00" (25.40mm)
Width:
0.100" (2.54mm)