Kable Kontrol CT40NAT-50
Part No.:
CT40NAT-50
Manufacturer:
Kable Kontrol
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
CT40NAT-50.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING NAT 250LBS 40"
Shipping
CT40NAT-50 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Kable Kontrol
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard Tie
Length - Approximate:
40"
Bundle Diameter:
11.70" (297.18mm)
Width:
0.500" (12.70mm)