3M CT36NT175-L BKN
Part No.:
CT36NT175-L BKN
Manufacturer:
3M
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
CT36NT175-L BKN.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING NATURAL 175LB 3'
Shipping
CT36NT175-L BKN Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
3M
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
36"
Bundle Diameter:
11.00" (279.40mm)
Width:
0.340" (8.64mm)
Length - Actual:
3.000' (914.40mm)