Challenge Electronics CT35Z-35R280-3
Part No.:
CT35Z-35R280-3
Manufacturer:
Challenge Electronics
Category:
Buzzer Elements, Piezo Benders
Package:
Datasheet:
CT35Z-35R280-3.pdf
Description:
BUZZER ELEMENT STD 2.8KHZ 35MM
Shipping
CT35Z-35R280-3 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Challenge Electronics
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Frequency:
2.8 kHz
Voltage - Input (Max):
35V p-p
Type:
Standard
Impedance:
1.2 kOhms
Capacitance @ Frequency:
38000pF @ 100Hz
Operating Temperature:
-20°C ~ 60°C
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)