Kable Kontrol CT-24-BK-100PK
Part No.:
CT-24-BK-100PK
Manufacturer:
Kable Kontrol
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
CT-24-BK-100PK.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING BLK 175LBS 24"
Shipping
CT-24-BK-100PK Specifications
Manufacturer:
Kable Kontrol
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard Tie
Length - Approximate:
24"
Bundle Diameter:
6.63" (168.40mm)
Width:
0.354" (9.00mm)
Length - Actual:
2.000' (609.60mm)