Central Technologies CT1812SMSF-82NJ
Part No.:
CT1812SMSF-82NJ
Manufacturer:
Central Technologies
Category:
Fixed Inductors
Package:
Datasheet:
CT1812SMSF-82NJ.pdf
Description:
SMD AIR CORE INDUCTOR
Shipping
CT1812SMSF-82NJ Specifications
Manufacturer:
Central Technologies
Series:
ct1812smsf
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Inductance:
82 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
DC Resistance (DCR):
8.7mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
1.3MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C