Kable Kontrol CT17-175N
Part No.:
CT17-175N
Manufacturer:
Kable Kontrol
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
CT17-175N.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING NAT 175LBS 17"
Shipping
CT17-175N Specifications
Manufacturer:
Kable Kontrol
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard Tie
Length - Approximate:
17"
Bundle Diameter:
5.14" (130.50mm)
Width:
0.354" (9.00mm)
Length - Actual:
1.417' (432.00mm)