3M CT11NT50-C BKN
Part No.:
CT11NT50-C BKN
Manufacturer:
3M
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
CT11NT50-C BKN.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING NAT 50LB 11.10"
Shipping
CT11NT50-C BKN Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
3M
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
11"
Bundle Diameter:
3.00" (76.20mm)
Width:
0.180" (4.57mm)
Length - Actual:
0.925' (281.94mm, 11.10")