Central Technologies CT0805FSF-152J
Part No.:
CT0805FSF-152J
Datasheet:
CT0805FSF-152J.pdf
Description:
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Shipping
CT0805FSF-152J Specifications
Series:
ct0805fsf
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±5%
DC Resistance (DCR):
1.05Ohm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
250MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C