Central Technologies CT0402HPF-47NG
Part No.:
CT0402HPF-47NG
Datasheet:
CT0402HPF-47NG.pdf
Shipping
CT0402HPF-47NG Specifications
Series:
ct0402hpf
Type:
Wirewound
Material - Core:
Inductance:
47 nH
Tolerance:
±2%
DC Resistance (DCR):
580mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
2.4GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C