Central Technologies CT0402CSF-51NJ
Part No.:
CT0402CSF-51NJ
Datasheet:
CT0402CSF-51NJ.pdf
Description:
SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Shipping
CT0402CSF-51NJ Specifications
Series:
ct0402csf
Type:
Multilayer
Material - Core:
Inductance:
51 nH
Tolerance:
±5%
DC Resistance (DCR):
550mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
2GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C