Central Technologies CT0201LSF-78NJ
Part No.:
CT0201LSF-78NJ
Manufacturer:
Central Technologies
Category:
Fixed Inductors
Package:
Datasheet:
CT0201LSF-78NJ.pdf
Description:
SMD FER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Shipping
CT0201LSF-78NJ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Central Technologies
Series:
ct0201lsf
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Inductance:
78 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
DC Resistance (DCR):
300mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
2GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 105°C