Central Technologies CT0201F-3N3S
Part No.:
CT0201F-3N3S
Manufacturer:
Central Technologies
Category:
Fixed Inductors
Package:
Datasheet:
CT0201F-3N3S.pdf
Description:
SMD CER CORE MULTI-LAYR INDUCTOR
Shipping
CT0201F-3N3S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Central Technologies
Series:
ct0201f
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Inductance:
3.3 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
DC Resistance (DCR):
230mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
6.7GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C