Citizen Finedevice Co Ltd CSX-750FBC12000000T
Part No.:
CSX-750FBC12000000T
Manufacturer:
Citizen Finedevice Co Ltd
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
CSX-750FBC12000000T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
Shipping
CSX-750FBC12000000T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Citizen Finedevice Co Ltd
Series:
CSX-750F
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
12 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
15mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)