TDK Corporation C-STMV01-E3-KIT
Part No.:
C-STMV01-E3-KIT
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Capacitor Kits
Package:
Datasheet:
C-STMV01-E3-KIT.pdf
Description:
CAP KIT CER 0.01UF-4.7UF 240PCS
Shipping
C-STMV01-E3-KIT Specifications
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
C
Packaging:
Case
Product Status:
Active
Kit Type:
Ceramic
Capacitance Range:
0.01µF ~ 4.7µF
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated:
100 ~ 630V
Tolerance:
±10%