Murata Electronics CSTLS50M0X51-B0
Part No.:
CSTLS50M0X51-B0
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Resonators
Package:
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Datasheet:
CSTLS50M0X51-B0.pdf
Description:
CERAMIC RES 50.0000MHZ 5PF T/H
Shipping
CSTLS50M0X51-B0 Specifications
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
CERALOCK® CSTLS
Package/Case:
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Ceramic
Frequency:
50 MHz
Frequency Stability:
±0.2%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Features:
Built in Capacitor
Capacitance:
5 pF
Impedance:
40 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.217" L x 0.118" W (5.50mm x 3.00mm)
Height:
0.256" (6.50mm)