Murata Electronics CSTLS3M64G56-B0
Part No.:
CSTLS3M64G56-B0
Package:
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Datasheet:
CSTLS3M64G56-B0.pdf
Description:
CER RESONATOR T/H
Shipping
CSTLS3M64G56-B0 Specifications
Series:
CERALOCK® CSTLS
Package/Case:
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Packaging:
Bulk
Type:
Ceramic
Frequency:
3.64 MHz
Frequency Stability:
-0.4, +0.2%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Features:
Built in Capacitor
Capacitance:
47 pF
Impedance:
50 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C
Size / Dimension:
0.315" L x 0.118" W (8.00mm x 3.00mm)
Height:
0.236" (6.00mm)