Murata Electronics CSTLS24M0X51-A0
Part No.:
CSTLS24M0X51-A0
Package:
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Datasheet:
CSTLS24M0X51-A0.pdf
Description:
FD
Shipping
CSTLS24M0X51-A0 Specifications
Series:
CERALOCK® CSTLS
Package/Case:
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Packaging:
Tape & Box (TB)
Type:
Ceramic
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±0.2%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Features:
Built in Capacitor
Capacitance:
5 pF
Impedance:
50 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C
Size / Dimension:
0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Height:
0.276" (7.00mm)