Murata Electronics CSTLS16M3X55-A0
Part No.:
CSTLS16M3X55-A0
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Resonators
Package:
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Datasheet:
CSTLS16M3X55-A0.pdf
Description:
CER RESONATOR
Shipping
CSTLS16M3X55-A0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
Package/Case:
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Type:
Frequency:
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
Features:
Capacitance:
Impedance:
Operating Temperature:
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.217" L x 0.118" W (5.50mm x 3.00mm)
Height:
0.256" (6.50mm)