Murata Electronics CSTCR6M25G55B-R0
Part No.:
CSTCR6M25G55B-R0
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Resonators
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
CSTCR6M25G55B-R0.pdf
Description:
CERAMIC RES 6.2500MHZ 33PF SMD
Shipping
CSTCR6M25G55B-R0 Specifications
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
CERALOCK® CSTCR
Package/Case:
3-SMD, Non-Standard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Ceramic
Frequency:
6.25 MHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±0.5%
Features:
Built in Capacitor
Capacitance:
33 pF
Impedance:
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height:
0.047" (1.19mm)