Murata Electronics CSTCE20M0V53C-R0
Part No.:
CSTCE20M0V53C-R0
Datasheet:
CSTCE20M0V53C-R0.pdf
Description:
CERAMIC RES 20.0000MHZ 15PF SMD
Shipping
CSTCE20M0V53C-R0 Specifications
Series:
CERALOCK® CSTCE
Type:
Ceramic
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±0.15%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Features:
Built in Capacitor
Capacitance:
15 pF
Impedance:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Height:
0.031" (0.79mm)