Murata Electronics CSTCE13M0V53-R0
Part No.:
CSTCE13M0V53-R0
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Resonators
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
CSTCE13M0V53-R0.pdf
Description:
CER RESONATOR SMD
Shipping
CSTCE13M0V53-R0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
Package/Case:
3-SMD, Non-Standard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Frequency:
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
Features:
Capacitance:
Impedance:
Operating Temperature:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Height:
0.031" (0.79mm)