Murata Electronics CSTCE10M0G52-R0
Part No.:
CSTCE10M0G52-R0
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CSTCE10M0G52-R0.pdf
Description:
CERAMIC RES 10.0000MHZ 10PF SMD
Shipping
CSTCE10M0G52-R0 Specifications
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Frequency:
10 MHz
Frequency Stability:
±0.2%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Capacitance:
10 pF
Impedance:
40 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Height:
0.031" (0.79mm)