Murata Electronics CSTCE10M0G52A-R0
Part No.:
CSTCE10M0G52A-R0
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Resonators
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
CSTCE10M0G52A-R0.pdf
Description:
CERAMIC RES 10.0000MHZ 10PF SMD
Shipping
CSTCE10M0G52A-R0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
CERALOCK® CSTCE
Package/Case:
3-SMD, Non-Standard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Ceramic
Frequency:
10 MHz
Frequency Stability:
±0.2%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Features:
Built in Capacitor
Capacitance:
10 pF
Impedance:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Height:
0.031" (0.79mm)