Murata Electronics CSTCC3M68G53-R0
Part No.:
CSTCC3M68G53-R0
Datasheet:
CSTCC3M68G53-R0.pdf
Description:
CERAMIC RES 3.6800MHZ 15PF SMD
Shipping
CSTCC3M68G53-R0 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
3.68 MHz
Frequency Stability:
±0.3%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Capacitance:
15 pF
Impedance:
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.118" W (7.20mm x 3.00mm)