Murata Electronics CSTCC3M30G53-R0
Part No.:
CSTCC3M30G53-R0
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Resonators
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
CSTCC3M30G53-R0.pdf
Description:
CERAMIC RES 3.3000MHZ 15PF SMD
Shipping
CSTCC3M30G53-R0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
CERALOCK® CSTCC
Package/Case:
3-SMD, Non-Standard
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Ceramic
Frequency:
3.3 MHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±0.5%
Features:
Built in Capacitor
Capacitance:
15 pF
Impedance:
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.283" L x 0.118" W (7.20mm x 3.00mm)
Height:
0.061" (1.55mm)