TE Connectivity Linx CSI-UFFR-300-UFFR
Part No.:
CSI-UFFR-300-UFFR
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
CSI-UFFR-300-UFFR.pdf
Description:
COAX CBL U.FL TO U.FL
Shipping
CSI-UFFR-300-UFFR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Linx
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Style:
U.FL (UMCC) to U.FL (UMCC)
1st Connector:
U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
11.811" (300.00mm)
Cable Type:
1.13mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz