Knowles Dielectric Labs CSA-50-35X35X11-G-0R8-B
Part No.:
CSA-50-35X35X11-G-0R8-B
Manufacturer:
Knowles Dielectric Labs
Category:
Thin Film Capacitors
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
CSA-50-35X35X11-G-0R8-B.pdf
Description:
COMPEX
Shipping
CSA-50-35X35X11-G-0R8-B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Knowles Dielectric Labs
Series:
CSA
Package/Case:
Nonstandard SMD
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Capacitance:
0.8 pF
Tolerance:
±0.01pF
Voltage - Rated:
Mounting Type:
Surface Mount
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
General Purpose
Size / Dimension:
0.035" L x 0.035" W (0.89mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max):
0.011" (0.28mm)