Knowles Dielectric Labs CSA-140-15MX20MX4-G-151-M
Part No.:
CSA-140-15MX20MX4-G-151-M
Manufacturer:
Knowles Dielectric Labs
Category:
Thin Film Capacitors
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
CSA-140-15MX20MX4-G-151-M.pdf
Description:
CAPACITOR, EDGE-EDGE GOLD METALL
Shipping
CSA-140-15MX20MX4-G-151-M Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Knowles Dielectric Labs
Series:
CSA
Package/Case:
Nonstandard SMD
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
Mounting Type:
Surface Mount
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
General Purpose
Size / Dimension:
0.015" L x 0.015" W (0.38mm x 0.38mm)
Height - Seated (Max):
0.007" (0.17mm)