Transko Electronics, Inc. CS75-F1010FM15-13.824M-TR
Part No.:
CS75-F1010FM15-13.824M-TR
Manufacturer:
Transko Electronics, Inc.
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
CS75-F1010FM15-13.824M-TR.pdf
Description:
13.824MHz crystal, 15pF load, fu
Shipping
CS75-F1010FM15-13.824M-TR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Transko Electronics, Inc.
Series:
CS75
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
13.824 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
15pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)