Transko Electronics, Inc. CS63A-F2525CQ10-14.7456M-TR
Part No.:
CS63A-F2525CQ10-14.7456M-TR
Manufacturer:
Transko Electronics, Inc.
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
CS63A-F2525CQ10-14.7456M-TR.pdf
Description:
14.7456Mhz crystal, 10pF load, f
Shipping
CS63A-F2525CQ10-14.7456M-TR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Transko Electronics, Inc.
Series:
CS63A
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
14.7456 MHz
Frequency Stability:
±25ppm
Frequency Tolerance:
±25ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)