Transko Electronics, Inc. CS32-F3050CQ18-25.000M-TR
Part No.:
CS32-F3050CQ18-25.000M-TR
Datasheet:
CS32-F3050CQ18-25.000M-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Shipping
CS32-F3050CQ18-25.000M-TR Specifications
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)