Transko Electronics, Inc. CS32-F2050CQ12-28.640M-QTR
Part No.:
CS32-F2050CQ12-28.640M-QTR
Datasheet:
CS32-F2050CQ12-28.640M-QTR.pdf
Description:
28.640Mhz crystal, 12pF load, AE
Shipping
CS32-F2050CQ12-28.640M-QTR Specifications
Frequency:
28.64 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)