Transko Electronics, Inc. CS32-F2030CQ15-24.750M
Part No.:
CS32-F2030CQ15-24.750M
Manufacturer:
Transko Electronics, Inc.
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
CS32-F2030CQ15-24.750M.pdf
Description:
Crystal Ceramic 3.2x2.5 SMD 15pF
Shipping
CS32-F2030CQ15-24.750M Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Transko Electronics, Inc.
Series:
CS32
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
24.75 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
15pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)