Transko Electronics, Inc. CS32-F1015CQ10-16.000M-TR
Part No.:
CS32-F1015CQ10-16.000M-TR
Manufacturer:
Transko Electronics, Inc.
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
CS32-F1015CQ10-16.000M-TR.pdf
Description:
16.000Mhz crystal, 10pF load, fu
Shipping
CS32-F1015CQ10-16.000M-TR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Transko Electronics, Inc.
Series:
CS32
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
16 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)