Transko Electronics, Inc. CS16-F1015CQ08-32.000M-TR
Part No.:
CS16-F1015CQ08-32.000M-TR
Manufacturer:
Transko Electronics, Inc.
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
CS16-F1015CQ08-32.000M-TR.pdf
Description:
32.000MHz crystal SMD
Shipping
CS16-F1015CQ08-32.000M-TR Specifications
Manufacturer:
Transko Electronics, Inc.
Series:
CS16
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
32 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
150 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)