Connor Winfield CS-023-114.285M
Part No.:
CS-023-114.285M
Manufacturer:
Connor Winfield
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
CS-023-114.285M.pdf
Description:
CRYSTAL 114.2850MHZ 18PF SMD
Shipping
CS-023-114.285M Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Connor Winfield
Series:
CS-023
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
114.285 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Mode:
3rd Overtone
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)