Analog Technologies CRF12-35V-50 RF Capacitor kit
Part No.:
CRF12-35V-50 RF Capacitor kit
Manufacturer:
Analog Technologies
Category:
Capacitor Kits
Package:
Datasheet:
CRF12-35V-50 RF Capacitor kit.pdf
Description:
35 values-1206 size-50pcs/value
Shipping
CRF12-35V-50 RF Capacitor kit Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Analog Technologies
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Kit Type:
Ceramic
Capacitance Range:
1.5pF ~ 1000pF
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated:
50V
Tolerance:
±0.25pF, ±0.5pF, ±5%