Vishay Dale CRA12E10210K0JTR
Part No.:
CRA12E10210K0JTR
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
CRA12E10210K0JTR.pdf
Description:
RES ARRAY
Shipping
CRA12E10210K0JTR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CRA12
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
10k
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
8
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
10
Power Per Element:
100mW
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.200" L x 0.120" W (5.08mm x 3.05mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)