Vishay Dale CRA12E08375R0FTR
Part No.:
CRA12E08375R0FTR
Datasheet:
CRA12E08375R0FTR.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 75 OHM 2012
Shipping
CRA12E08375R0FTR Specifications
Resistance (Ohms):
75
Tolerance:
±1%
Power Per Element:
125mW
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.120" W (5.08mm x 3.05mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)