Vishay Dale CRA12E0834K70FTR
Part No.:
CRA12E0834K70FTR
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
2012, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
CRA12E0834K70FTR.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 2012
Shipping
CRA12E0834K70FTR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CRA12
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
4.7k
Tolerance:
±1%
Number of Resistors:
4
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
8
Power Per Element:
125mW
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.200" L x 0.120" W (5.08mm x 3.05mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)