Vishay Dale CRA06S0835K62FTA
Part No.:
CRA06S0835K62FTA
Datasheet:
CRA06S0835K62FTA.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 5.62K OHM 1206
Shipping
CRA06S0835K62FTA Specifications
Resistance (Ohms):
5.62k
Tolerance:
±1%
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)